Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Gliwice - oferta noclegu w Gliwicach i okolice

Noclegi w Gliwicach

Gliwice posiadają różnorodną bazę noclegów. Ponad 30% gliwickiej bazy stanowią hotele i są one rozmieszczone głównie w obrębie Śródmieścia oraz po prawej stronie rzeki Kłodnicy (wzdłuż Wybrzeża Armii Krajowej). Te obiekty zaliczają się do najdroższych (ceny noclegów w centrum sięgają powyżej 300 zł) i są wybierane przez turystów zwiedzających zabytkową zabudowę i tętniące życiem miasto. Hotele przy rynku dzieli zaledwie 150 m od Zamku Piastowskiego (muzeum przy ul. Pod Murami) oraz 200 m od ul. Zwycięstwa (domy i kamienice figurujące w rejestrze zabytków), która prowadzi do cmentarza żydowskiego i Parku Chopina (z palmiarnią). Po przeciwnej (zachodniej) stronie Gliwic drogie kwatery spotkamy na ul. Kościuszki, lecz jadąc na północny-zachód, dotrzemy do najtańszej dzielnicy (Łabędy). Nocując w kwaterach na ul. Łabędzkiej, najszybciej dostać się na trasę nr 88 (Strzelce Opolskie-Bytom) lub nad pobliskie Jezioro Dzierżno Duże (mijając po drodze fabrykę Opla). Szukając spokojnej dzielnicy na nocleg, warto wybrać dzielnice Zatorze z największym w mieście Parkiem Kultury i Rozrywki (2 km od dworca PKP). Obiekty przy ul. Poniatowskiego zapewnią nocleg na granicy z zielonymi trenami parku, skąd dojazd komunikacją miejską do centrum zajmuje ok. 20 min. Noclegi w południowym rejonie Gliwic (pomiędzy ul. Rybnicką a Drogową Trasą Średnicową), pozwolą uniknąć przemieszczania się w głąb miasta i szybko zjechać na autostradę A4.

Informacje o Gliwicach

Duży ośrodek na Górnym Śląsku, którego symbolami są barokowa fontanna Neptuna oraz maszt dawnej radiostacja gliwickiej - unikalna i najwyższa na świecie drewniana wieża nadawcza o wysokości 111 m. Gliwice to miasto z długą historią, sięgającą XIII w., a obecnie ważny punkt w trakcie podróży biznesowych oraz turystycznych. Miasto leżące na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego z rozwiniętą produkcją maszynową, samochodową oraz przemysłem górniczym i chemicznym. W Gliwicach działa Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Technopark Gliwice. Na północny-wschód od centrum Gliwic znajduje się lotnisko Katowice-Pyrzowice (45 km), a w pobliżu usytuowane są Zabrze (15 km) i Bytom (23 km). Miasto usytuowane jest na skrzyżowaniu dwóch głównych autostrad – A1 oraz A4, a także przy drogach krajowych nr 44, 78 i 88.

Gliwice – wypoczynek w mniej znanej części Śląska

W centrum Gliwic znajduje renesansowo-gotycki Zamek Piastowski a Stare Miasto jest otoczone średniowiecznymi murami obronnymi, które są najlepiej zachowanymi na terenie Śląska. W centrum znajduje się również cmentarz żydowski, który jest najstarszą pozostałością po kulturze judaistycznej w mieście. Na jego terenach pochowano między innymi rodzeństwo św. Edyty Stein – wrocławianki, patronki Europy. Z kulturą żydowską związany jest również Dom Pamięci Żydów Górnośląskich upamiętniający czasy od średniowiecza do współczesności. Ciekawym punktem na mapie Gliwic - szczególnie dla amatorów sportów wodnych - jest Marina Gliwice. Przystań motorowodna oferuje rejsy statkiem czy czarter łodzi. Ciekawostką jest, że przez miasto biegnie Kanał Gliwicki łączący miasto z rzeką Odrą (dawniej był tu Kanał Kłodnicki). W zachodniej części gliwickiego rynku znajduje się barokowa fontanna przedstawiająca Neptuna na delfinie. Jedna z legend głosi, że została ona wybudowana jako symbol połączenia miasta z morzem przez kanał. Warto odwiedzić także Park im. Fryderyka Chopina i znajdującą się na jego terenie prawie 140-letnią Palmiarnię z egzotycznymi roślinami. W Gliwicach odbywają się także liczne imprezy kulturalne, m. in. Mistrzostwa we Wspinaczce Drzewnej. Miłośnicy muzyki powinni wybrać się do Gliwic w czasie trwania Międzynarodowego Festiwalu „Dni Muzyki Organowej” - to prawdziwa gratka dla wielbicieli muzyki organowej i kantatowo-oratoryjnej.