Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Og贸lnodost臋pne
Wyposa偶enie 艂azienek
Posi艂ki i napoje
Dodatkowe us艂ugi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepe艂nosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma p艂atno艣ci
Oferta dla

Noclegi Bia艂ystok - oferta noclegu w Bia艂ymstoku i okolice

Noclegi w Bia艂ymstoku - stolicy Podlasia

Przyje偶d偶aj膮c na nocleg do Bia艂egostoku mo偶na liczy膰 na szeroki wybór obiektów zakwaterowania. W bazie noclegowej Bia艂egostoku hotele stanowi膮 ponad 21% ca艂ej oferty. Ich rozmieszczenie wokó艂 centrum, pozwala na nocleg w zabytkowej cz臋艣ci Bia艂egostoku, tu偶 przy Wersalu Pó艂nocy (Pa艂ac Branickich) oraz innych malowniczych miejscach (Rynek Ko艣ciuszki, bulwary nad rzek膮 Bia艂膮, Park Centralny). Noclegi w centrum (hotele) oraz na Piaskach (np. wille) s膮 najdro偶sze, ta艅sze propozycje znajdziemy na pó艂nocy (os. Sienkiewicza) oraz na po艂udniu miasta (os. Miskiewicza). Obszar w obr臋bie przecznic ul. Zwierzynieckiej, bogaty jest w przytulne pensjonaty, które stanowi膮 dogodn膮 baz臋 na pobyt z dzie膰mi (500 m do Rezerwatu Las Zwierzyniecki, 650 m do ZOO). Z kwater w okolicy ul. Sienkiewicza (900 m od centrum), niedaleko do drogi nr 19, sk膮d mo偶na wyruszy膰 w kierunku Augustowa. B臋d膮c w podró偶y s艂u偶bowej, znalezienie kwatery równie偶 nie b臋dzie stanowi艂o problemu – w pobli偶u drogi ekspresowej S8 (kierunek Warszawa), znajduje si臋 wiele agroturystyk, które poza ofert膮 noclegow膮, proponuj膮 m.in. organizacj臋 wielu imprez okoliczno艣ciowych. T臋tni膮ce 偶yciem miasto ma swoje plusy, lecz nocleg na jego obrze偶ach mo偶e by膰 okazj膮 do odetchni臋cia w艣ród czystej przyrody. W pó艂nocno-zachodnim obszarze Bia艂egostoku tanie noclegi mo偶na znale藕膰 w okolicy dworca PKP (ul. Kolejowa, Bohaterów Monte Cassino), a podró偶 tramwajem z tej dzielnicy do centrum zajmuje ok. 12 min.

Informacje o Bia艂ymstoku

Miejsce urodzin Ludwika Zamenhofa, twórcy j臋zyka Esperanto, Ryszarda Kaczorowskiego, prezydenta RP na Uchod藕stwie oraz Alberta Sabina, wynalazcy szczepionki przeciw wirusowi polio. Nazywany Bia艂膮 Per艂膮 – Bia艂ystok - to stolica Podlasia i jedno z wyj膮tkowych miast Polski – szczególne pod wzgl臋dem przyrodniczym i kulturowym. Tysi膮cletnia Puszcza Knyszy艅ska oraz ci膮gn膮ce si臋 wokó艂 bagienne doliny Narwi i Biebrzy to niespotykane 艣rodowisko rozmaitych gatunków fauny i flory. Bia艂ystok to tak偶e pogranicze ró偶nych kultur – prawos艂awnej, 偶ydowskiej, tatarskiej i katolickiej – których unikatowe zabytki pozosta艂y tu do dzisiaj. Miasto to du偶y w臋ze艂 komunikacyjny w regionie (Via Baltica oraz Rail Baltica), le偶y w odleg艂o艣ci 200 km od Warszawy oraz 90 km od Augustowa i 300 km od Wilna (na Litwie).

Wypoczynek w Wersalu Podlaskim

Unikatowe jest po艂o偶enie samego Bia艂egostoku - blisko dwóch rezerwatów przyrody: Lasu Zwierzynieckiego i rezerwatu Antoniuk, które s膮 dost臋pne s膮 dla zwiedzaj膮cych. W samym mie艣cie warto zobaczy膰 barokowy park z Pa艂acem Branickich, zwanym Wersalem Podlaskim. Pa艂ac szczyci si臋 mianem jednej z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich, zbudowany w stylu gotycko-renesansowym, a przebudowany na barokow膮 rezydencj臋 w XVII w. Miejsce to by艂o ówczesnym centrum kultury i przyczyni艂o si臋 do rozkwitu Bia艂egostoku - bywali tu królowie, cesarzowie i carowie. Na ty艂ach pa艂acu rozci膮ga si臋 ogród w stylu francuskim. Najstarsz膮 budowl膮 sakraln膮 w Bia艂tymstoku jest cerkiew 艣w. Marii Magdaleny postawiona w stylu barokowym. Rynek Ko艣ciuszki z ratuszem 艂膮cz膮cy si臋 z miejskimi Plantami i zespo艂em pa艂acowo-parkowym Branickich to wizytówka miasta. W mie艣cie wart uwagi jest tak偶e ko艣ció艂 艣w. Rocha, nale偶膮cy do pierwszych modernistycznych europejskich 艣wi膮ty艅 oraz Bia艂ostockie Muzeum Wsi. W pobli偶u miasta koniecznei trzeba odwiedzi膰 meczety w Kruszynianach i Bohonikach, synagog臋 w Tykocinie, cerkiwe w Sokóce oraz star膮 ku藕ni臋 w Czarnej Wsi Ko艣cielnej. Bia艂ystok to najwi臋kszy o艣rodek kulturalny pó艂nocno-wschodniej cz臋艣ci Polski z Muzeum Podlaskim czy licznymi teatrami. Maj膮 tu miejsce liczne imprezy, takie jak Mi臋dzynarodowy Festiwal Szkó艂 Lalkarskich, Dni Hiszpa艅skie, Dni Muzyki Cerkiewnej, Festiwal Muzyki Barokowej czy festiwale mniejszo艣ci narodowych.